Wyjazd samochodem w słowackie Tatry

Wyjazd samochodem w słowackie Tatry


Autor: Ania Wilczak


W wolnych chwilach marzymy o wyjeździe w miejsca, gdzie zrealizujemy nową przygodę i odpoczniemy od codziennych obowiązków. Jest to również możliwość, aby poznać miejsce, w które nie było nam dane do tej pory wyjechać, a bardzo nas zainspirowało.


Jedną z podstawowych kwestii, o które trzeba zadbać, jest nasz budżet i analiza, gdzie jesteśmy w stanie dojechać, a także forma transportu oraz nocleg.

W kontekście wypraw do pobliskich miejscowości, do których dojazd jest niezwykle skomplikowany, najbardziej opłacalny staje się samochód. Posiadanie własnego samochodu zapewnia komfort jazdy, a także sprawia, że możemy sami zorganizować wycieczkę i bez problemu zatrzymać się po drodze, np. by podziwiać nieoczekiwane widoki. Jeżeli jednak nie posiadamy własnego samochodu, to warto sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższa wypożyczalnia samochodów. Wynajem auta w Krakowie z napędem na cztery koła jest również dobrą formą zapewnienia nam bezpieczeństwa i komfortu za niewygórowaną cenę.

Słowacja – nasz południowy sąsiad

Miejscem, do którego udaje się wielu wczasowiczów w chłodne dni, jest Słowacja. Dużą zaletą jest niewielka odległość od Krakowa, która sprawia, że można tam bez problemu i relatywnie szybko dostać się przy pomocy samochodu. Około czterech do pięciu godzin potrzebujemy, aby trafić do granicy. Bardzo popularną formą wypoczynku są słowackie Tatry, które mogą stanowić wspaniałą alternatywę dla Alp. Stoki narciarskie i różnorodne trasy zjazdowe, przepiękna panorama i nowoczesne kolejki linowe oddają urok tej krainy.

Polskie Tatry

Najbardziej popularnym ośrodkiem jest zdecydowanie Tatrzańska Łomnica, o której słyszał każdy wielbiciel Tatr. Plusem tego kurortu jest fakt bliskiego położenia przy granicy z Polską. Prawdziwy kontrast stanowi przejście graniczne – gąszcz samochodów przy przekraczaniu granicy i pustki przy podjeździe za Łysą Polaną. Wrażenie robi też dzika trasa przez las, którą trzeba pokonać, aby dotrzeć na miejsce. Znajdują się tam trzy stacje narciarskie dopasowane do osób o różnych umiejętnościach – mogą tam zjeżdżać zarówno osoby doświadczone, jak i początkujące. Jest także możliwość nabycia profesjonalnego stroju narciarskiego. Dla wielbicieli pięknych widoków przeznaczony jest także Łomnicki Szczyt, gdzie można podziwiać wspaniałą panoramę z wysokości 2643 m.n.p.m., a także obserwować gwiazdy przy pomocy teleskopu. Za to ci, którzy zebrali siły na cały dzień, nie pogardzą Tatrzańskim Wieczorem Wrażeń, który oferuje moc atrakcji.

Innym ciekawym ośrodkiem jest tutaj Strbskie Pleso, w którym pewien czas temu odbywały się zawody Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym. Ośrodek cechuje również spora różnorodność wśród tras biegowych. W ośrodku FIS można zjeść wartościowy obiad przyrządzony na bazie najbardziej wyrafinowanych słowackich przepisów.

Przejeżdżając z Tatrzańskiej Łomnicy do Strbskiego Plesa, nie sposób nie zatrzymać się także w Starym Smokowcu, gdzie znajduje się lodowa katedra – największa atrakcja turystyczna tamtejszych rejonów. Jest ona na wysokości 1285 m.n.p.m. Można tu wjechać także kolejką linową.


Odwiedź stronę Małoposkiej placówki Kaizen Rent, jeśli interesuje Cię wynajem auta w Krakowie.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *