Spontaniczny wyjazd weekendowy – jak go sobie zorganizować?

Spontaniczny wyjazd weekendowy – jak go sobie zorganizować?


Autor: Ania Wilczak


Wypad na weekend, to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy jakie można sobie wyobrazić po tygodniu ciężkiej pracy w biurze, czy zakładzie pracy.


Nagle na te dwa dni my wyjeżdżamy w siną dal, a wszystkie nasze problemy zostawiamy w domu. W całym wyjeździe najważniejsze jest to, żeby niczym się nie przejmować i maksymalnie wykorzystać dany nam wolny czas. Wyjazdy takie najczęściej organizujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. Ale co zrobić, kiedy chęć na wypad przychodzi nagle?

Pokój na ostatnią chwilę

Możliwości znalezienia pokoju, czy też miejsca do spania, na ostatnią chwilę nie jest trudne, ale bardzo mocno zależy od zasobności naszego portfela, oraz tego ile jesteśmy skłonni wydać na wycieczkę. Przy czym należy zaznaczyć, że im mniej chcemy wydać tym gorsze warunki nas czekają. Nic z tych rzeczy.

Najbardziej podstawową opcją jest znalezienie hotelu bądź miejsca w jakimś podróżniczym hostelu. Co do zasady jest to opcja najdroższa i najwygodniejsza. W cenie noclegu zapewnione jest najczęściej nie tylko wyżywienie, ale również inne atrakcje, które oferuje ośrodek. Bardzo często jest to sauna, basen czy inna strefa odnowy. Tu największym problemem, który może nas dotknąć, jest brak wolnych pokoi. Zwłaszcza, jeśli rezerwujemy na ostatnią chwilę w miejscowości turystycznej!

Dla osób, które bardziej cenią sobie niezależność i może nie przepadają za zatłoczonymi korytarzami i pełnymi ludźmi salami ze szwedzkim stołem ciekawą alternatywą może być AirBnB. Ten portal to nowa, szybko zyskująca na popularności metoda rezerwacji noclegów. W odróżnieniu od klasycznych hoteli nie ma tu mowy o ścisku czy innych turystach. Polega to bowiem na wypożyczeniu na kilka nocy mieszkaniu innej osoby. Dzięki temu możemy zachować pełną dyskrecję. Jest to również rozwiązanie o tyle tańsze, że w mieszkaniach znajdują się kuchnie, w których sami możemy przygotować potrawy dla siebie i najbliższych a i koszt wynajmu na AirBnB jest zdecydowanie niższy niż hotelu.

Propozycją najbardziej szaloną i przeznaczoną głównie dla osób, którym nie obce jest chęć przeżycia przeżycia przygody, zdecydowanie jest CouchSurfing. Kolejny portal internetowy, chociaż bardziej zasadnym byłoby powiedzieć społeczność, który zorientowany jest wokół pomocy innym podróżnikom po świecie. Można to zrobić poprzez zaoferowanie swojego mieszkania, a może jedynie tytułowej kanapy, komuś, kto jest akurat w okolicy i szuka miejsca na spędzenie nocy. Jako, że nie do końca wiadomo na kogo się trafi wyjazd może być jeszcze bardziej interesujący. Zwłaszcza, że większość hostów (osób, które oferują miejsce do spania za darmo), to niesamowicie otwarci ludzie, mający w zanadrzu setki niesamowitych historii.

Dojazd na raz?

Do wynajętych przez nas pokoi trzeba też się w jakiś sposób dostać! To kolejny z problemów, który trzeba rozwiązać podczas szybkiego wypadu. W momencie, w który nie mamy własnego samochodu najlepszą opcją, żeby zachować wolność i niezależność jest tani wynajem auta.

Co prawda sieć kolejowa czy połączeń samolotowych jest z roku na roku coraz mocniej rozwijana i można dostać się do wielu miejsc w kraju czy na kontynencie. To dalej samochód jest tym środkiem, którym jesteśmy w stanie dostać się dokładnie tam gdzie chcemy, w momencie w którym chcemy tam być.


Polecamy: wynajem auta – pomysł na spontaniczny wyjazd z przyjaciółmi

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *