Ciekawe miejsca w Rzeszowie, które koniecznie musisz zobaczyć!

Ciekawe miejsca w Rzeszowie, które koniecznie musisz zobaczyć!


Autor: Ania Wilczak


Udając się do województwa podkarpackiego nie sposób pominąć Rzeszów. Miasto piękne i bardzo interesujące, w którym warto zatrzymać się na dłużej.


Dodatkowo, w okolicach tego miasta również znajduje się wiele ciekawych obiektów, które warto zwiedzić. Warto na własną rękę przekonać się, że to idealne miejsce na weekendową wycieczkę, ale i dłuższy urlop wypoczynkowy.


Jak wygodnie podróżować?

Bezsprzecznie podróżowanie samochodem jest zdecydowanie najwygodniejszym sposobem zwiedzania miasta, a przede wszystkim samochód przydaje się wtedy, kiedy chcemy też zwiedzić okolice miasta, a tam już znacznie trudniej jest dotrzeć komunikacją miejską. Samochód daje nam nie tylko wygodę, ale pozwala zaoszczędzić czas, który można spożytkować w inny sposób.

Dlatego też w momencie, kiedy nie dysponujemy własnym samochodem, możemy go w łatwy sposób wypożyczyć. Koszt takiej usługi na kilka dni nie będzie duży, a z pewnością da nam znacznie większe możliwości niż poruszanie się publicznymi środkami transportu, które też kosztują. Wypożyczalnia aut zaoferuje nam taki samochód, jaki przypadnie nam do gustu i który umożliwi nam wygodne dotarcie do wszystkich zaplanowanych celów wycieczki.

Atrakcje Rzeszowa i nie tylko

A będąc w Rzeszowie nie sposób nie udać się na rynek, a także wziąć udział w zwiedzaniu trasy podziemnej bezpośrednio pod jego płytą. To bardzo ciekawe muzeum, gdzie możemy zobaczyć, jaki był układ podziemnego świata rzeszowskiego rynku. Obok długich spacerów starówką, warto też trafić do kultowego już Muzeum Dobranocek, gdzie można spotkać ciekawe, dobrze nam znane z dzieciństwa postacie. Muzeum to z pewnością bardzo przypadnie też do gustu dzieciom.

Oczywiście, na szczególną uwagę zasługuje także zamek, który znajduje się na terenie miasta, a także letni pałac Lubomirskich, który także jest interesującym i pięknym obiektem.

Będąc w Rzeszowie z pewnością warto wybrać się także do Łańcuta. To wspaniały kompleks zamkowy, gdzie obok pięknych komnat i posiadłości możemy podziwiać wspaniały i bardzo rozległy ogród, a także takie obiekty jak chociażby wozownia, w której zgromadzono bardzo wiele rodzajów ówczesnych środków transportu. Miejsce to jest urokliwe i może zapewnić nam rozrywkę właściwie przez cały dzień ze względu na sporą powierzchnię i dużą ilość obiektów do obejrzenia.

W Rzeszowie warto zatrzymać się dłużej niż jeden dzień, poznać charakter miasta, zobaczyć, jakie ma atrakcje, dowiedzieć się czegoś o jego historii, a także pospacerować po miejskich parkach.


Planujesz zwiedzić Rzeszów? Polecamy: wypożyczalnia aut Rzeszów

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *