Wynajem busa na lotnisku

Wynajem busa na lotnisku


Autor: Piotr Uszyński


Wynajem busa to świetna opcja dla większej grupy osób, dla której najważniejsza jest niezależność i komfort podróżowania. Spróbuje w kilku podpunktach przybliżyć Państwu, jak taki wynajem na lotnisku wygląda.


Samochód 8-osobowy typu van często nie jest dostępny od ręki, gdy o taki zapytamy firmę wynajmującą. Dlatego, aby mieć pewność, że samochód będzie na nas czekał gdy, po niego się zjawimy, warto zadbać o kilka rzeczy.

Wcześniejsza rezerwacja

Pierwszą, podstawową czynnością, jaką musimy zrobić, jest dokonanie rezerwacji. Przylatujemy na lotnisko i chcemy po prostu bez problemów wsiąść w naszego busa i udać się w kierunku naszego miejsca docelowego. Rezerwację możemy zrobić na kilka sposobów. Większość firm oferujących wynajem busów na lotnisku posiada swoje strony internetowe, na których to mamy możliwość zrobienia symulacji wynajmu. Wybieramy miejsce, datę i godzinę odbioru naszego busa, to samo, jeżeli chodzi o planowany zwrot. Kolejnym krokiem jest wybór opcji dodatkowych. Opcjami dodatkowymi mogą być takie rzeczy jak: system GPS, fotelik dziecięcy, dodatkowy kierowca czy pełne ubezpieczenie znoszące nasz udział w ewentualnej szkodzie powstałej podczas wynajmu naszego vana. System przelicza wybrane przez nas opcje i liczy szacunkową kwotę za cały nasz wynajem. Kolejnym krokiem jest podanie naszych danych: imię, nazwisko, nr telefonu, adres e-mail czy nr. lotu, którym planujemy przylecieć do Krakowa. Po wpisaniu wszystkich danych wysyłamy zapytanie do firmy wynajmującej o dostępność pojazdu w wybranych przez nas parametrach. Zwykle, nie później niż po 24 godzinach dostajemy informację zwrotną o dostępności auta lub jej braku. Oczywiście wysłanie zapytania nie wiąże się z żadnymi kosztami. Niektóre firmy oferują możliwość przedpłaty za wynajem, jednak nie jest to warunek konieczny do dokonania rezerwacji. Jeżeli jednak preferujemy by, taką symulację wykonał za nas pracownik firmy wynajmującej, wystarczy zadzwonić pod podany na stronie numer kontaktowy lub napisać wiadomość e-mail z prośbą o wykonanie symulacji wynajmu w zakresie podanych przez nas dat i opcji dodatkowych. Musimy pamiętać, że niektóre firmy mają swoje ograniczenia dotyczące, chociażby wieku kierowcy. Warto przed złożeniem zapytania o rezerwację zaznajomić się z warunkami wynajmu wybranej przez nas firmy.

Odbiór busa na lotnisku

Po otrzymaniu informacji zwrotnej od pracownika firmy wynajmującej, potwierdzającej dostępność wybranego przez nas busa w konkretnym, wybranym przez nas terminie możemy uznać naszą rezerwację za dokonaną. Jakie dokumenty są niezbędne do wynajmu busa? Oczywiście potrzebujemy mieć przy sobie prawo jazdy uprawniające nas do jazdy vanem do 3,5 tony (ważne przez cały czas wynajmu), drugi dokument (najczęściej paszport lub dowód osobisty) i kartę kredytową/debetową (należy sprawdzić jakie rodzaje kart dana firma akceptuje), potrzebną do zrobienia depozytu na czas wynajmu. Są firmy oferujące możliwość zrobienia depozytu w formie gotówki, lecz użycie karty kredytowej jest opcją zdecydowanie wygodniejszą. Po podpisaniu umowy, agent skieruje nas na parking gdzie, oczekuje na nas umyty i w pełni przygotowany do wynajmu samochód.

Podczas wynajmu

Nie muszę chyba wspominać o tym, by podczas wynajmu używać wynajętego busa zgodnie z przeznaczeniem. Wszelkie problemy, czy jakiekolwiek pytania związane z obsługą warto natychmiast kierować do pracownika firmy, z której wynajęliśmy nasz pojazd. Poza tym cieszmy się naszym pobytem w mieście Kraków. Dzięki wynajętemu busowi możemy sprawnie przemieszczać się po wszystkich zakątkach Krakowa czy wygodnie wybrać się na wycieczkę w dowolne miejsce. Możemy zwiedzać, odpoczywać, przecież po to tu przyjechaliśmy.

Zwrot busa

Po przyjeździe na lotnisko w umówionym terminie agent firmy wynajmującej sprawdzi z nami samochód, po czym dokonamy płatności za wynajem, korzystając z zablokowanego podczas wynajmu depozytu. Większość firm nie wymaga czyszczenia przez nas samochodu przed zwrotem, jednak warto dopytać, gdyż co firma to inna polityka wynajmu. Niemal wszystkie firmy wynajmujące, dają swoim klientom pojazdy zatankowane do pełna w paliwo i warto o tym pamiętać przy zwrocie, gdyż cena, którą zostaniemy obciążeni za brakujące litry, często przewyższa tę kwotę ze stacji.


Rentalvans

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *